I dag er vi mer tilkoblet enn noen gang, og digitalisering gir mange spennende muligheter, men det gjør oss også mer sårbare. På hvilken måte gjør det oss mer sårbare og hvordan ser trusselbildet ut? Hvilke deler av en IoT-løsning står i fare for å bli angrepet? I en direkte paneldiskusjon, med inviterte eksperter fra Tele2 og FOI, vil vi diskutere IoT og internettsikkerhetsspørsmål:

 

  • Har trusselbildet endret seg? Mikael Wedlin, forskningsleder ved FOI, forklarer.
  • Panelet diskuterer spørsmål som hvilke deler av en IoT-løsning som er sårbare for angrep, vanlige svakheter, hva som kan gjøres med det, og viktige ting å vurdere.
  • Panelets beste tips og anbefalinger.
  • Spørsmål og svar

 

 

Tid

27. september 2022, klokken 10

 

Plass

Digital/Zoom

 

Melding

Meld deg på her.

 

 

Panelet

Anders Englund

Administrerende direktør og IoT-ekspert, Attentec

Anders har en mastergrad i datateknologi og har lang erfaring innen utvikling og ledelse i IT-bransjen.

IoT Kundcase

Mikael Wedlin

Forskningsleder, FOI

Siden 2001 har Mikael ledet studier innen SCADA-sikkerhet, IT-våpen og IT-krigføring.

 

Pontus Nordin

Senior salgssjef, Tele2

Pontus har brukt de siste åtte årene på å jobbe med løsninger innen IoT og har nesten 20 års erfaring med flere svenske og utenlandske mobiloperatører.